Tantra masáž jako zasvěcení mladých do světa sexuality

Možná nejste první, kdo si sem tam povzdechne, že rituálům v naší společnosti již dávno odzvonilo. Zejména pak těm přechodovým, které uvádějí člověka do jiné životní etapy. Sice se stále ještě zachovala oslava narozenin, slavení svateb a pohřbů nebo maturita a promoce. Bohužel na takové rituály jako je stávání se ženou či mužem již dnes nikdo nemyslí a téměř nikdo je neslaví. A pokud vám vůbec něco říká rituál „menarché“, tak vám nezbývá než pogratulovat. Rituál menarché je jeden z rituálů, kdy se oslavuje proces, v němž se mladá dívka skrze první menstruaci stává ženou. Tento rituál uctění první menstruace se dříve prováděl naprosto běžně. Stále ještě v mnoha „méně vyspělých zemích“ (ale čím dál více také u vědomých lidí našeho západního světa) se dodneška dodržuje a je přelomovým bodem v životě ženy, kdy dříve nezralá dívka postupně vstupuje do zázračného cyklu plodnosti.

Napadlo vás však někdy také oslavit okamžik, kdy vaše dcery nebo váš syn poprvé prožili či teprve prožijí první milování? Je to jeden z nejdůležitějších okamžiků našeho života a málokdo z nás si na něj nepamatuje. Bohužel je tento okamžik dosti často v naší paměti spojen s něčím, na co bychom nejraději zapomněli… Někomu na mysli vytanou krásné chvíle, ale mnohým z nás se vybaví chvíle z diskoték a zadních sedadel aut nebo ještě hůře podivné až trapné okamžiky se starší kamarádkou/kamarádem či nedejbože se ženou, která si za zbavení se panictví nechá zaplatit. Bohužel ani tady to nekončí a další významné informace získáváme nikoliv od zkušených učitelů či průvodců, ale rovnou z pochybných časopisů a také z porna, se kterým se v dnešní době na internetu doslova roztrhl pytel. Roste tak zcela nová generace lidí, kteří získávají dojem, že to, co nalézají v pornu a podobných zdrojích, je to pravé, o co mají ve svém sexuálním životě vlastně usilovat, zkrátka nabývají dojmu, že pornografie představuje autentickou podobu sexuality. Je to tak zejména z toho důvodu, protože školství a učitelé obecně v této oblasti stále velmi pokulhávají a sexuální výchova se smrskává na strašáka jménem pohlavní nemoci a maximálně ještě na ukázku toho, jak se nasazuje kondom a jaké existují druhy antikoncepce, bohužel však mladého člověka nenaučí, jak se naučit milovat své tělo a jak s ním (i s tělem toho druhého) vlastně zacházet…

Návštěva sexuálních pracovnic nebo nevěstinců, sledování porna a další pochybné zdroje, odkud se učíme sexu a intimitě, bohužel často vede k mylnému pojetí vlastní sexuality i sexuality jako takové, k nepochopení ženských i mužských fyzických a psychických potřeb a rovněž k zdevalvování či odcizení pohledu na sexualitu vůbec. Existuje však nějaké řešení, jak toto změnit? Troufám si tvrdit, že existuje a že jej máme na dosah ruky v osvícených školách a osvícených učitelích… Do té doby však, než tyto školy a učitelé začnou vyvíjet svou aktivitu opravdu ve velkém a plošně, velmi doporučuji mladých lidem na začátku svého sexuálního života (či ještě lépe před jeho začátkem) navštívit alespoň jednou tantrickou masáž. Tantra masáž zde tedy může posloužit jako jakýsi rituál či zasvěcení, tzv. iniciace do světa pohlavního a sexuálního života. Jak určitě víme či tušíme, tak rituály existovaly po celou lidskou historii, ve všech kulturách i náboženstvích a pomáhaly a stále ještě pomáhají přijmout změny nebo oslavit další etapy našich životů, přivítat nové lidi, události i kvality do života, a také se rozloučit s tím, co odchází, i s tím, co již nechceme a nepotřebujeme.

Navíc opravdu mnoho mladých mužů (ale i žen) sní o tom, že budou do sexuálního života uvedeni někým zralým, zkušeným, zkrátka někým, kdo jim bude trpělivým průvodcem a zasvětí je do těch nejkrásnějších tajemství. Určitě zde nejde o zvrhlost ani nemístné fantazie! Rituální iniciace, tedy zasvěcení do pohlavního života je známo již z dob tzv. matriarchátu, kdy některé zralé ženy při svátcích plodnosti učili mladíky na hranici dospělosti rozličným sexuálním dovednostem a také umění, jak potěšit ženu. Tímto jim tak de facto zprostředkovávaly cestu k plnohodnotnému intimnímu životu s jejich budoucí manželkou.

Možná si říkáte, že by dárek v podobě tantrické masáže, která z takové předkřesťanské spirituality vlastně čerpá, byl pro vašeho syna či vaší dceru opravdu originálním zážitkem a zároveň nezapomenutelnou zkušeností, která by jej provedla světem sexuality v podobě, jakou nemá šanci nikde jinde načerpat (navíc takto přímo skrze vlastní autentický zážitek). Nemusíte se bát, nejde o žádnou sexuální službu, ani se nebude jednat o ztrátu panictví či panenství, váš potomek bude naopak velmi pravděpodobně za takový dárek v podobě poukazu rád, jelikož si uvědomí, že jej konečně považujete za dospělého a začne s vámi jako dospělý rovněž mluvit, možná se dokonce mezi vámi prolomí ledy a dá se průchod skutečné komunikaci. Nadto takový mladý muž či mladá dívka, kteří již samozřejmě dovršili 18 let, si skrze tantrickou masáž do svého budoucího sexuálního života odnesou alternativu k zprofanované sexualitě dnešní doby, jelikož při ní (jestliže tedy bude prováděna s pochopením, přijetím a úctou k tomuto posvátnému okamžiku i k danému člověku) zažijí respektující, uvolňující, vzrušující, ale i další zajímavé doteky, které v nich probudí fantazii a chuť experimentovat a jež jim otevřou dveře k posvátným branám sexuality a umění milování…